Az új bérletek a korábbiaknál is egyszerűbb megoldást kínálnak, hiszen a napi ingázáshoz és a hétvégi kirándulásokhoz mostantól elegendő egyetlen közös (busz+vonat) bérletet váltani. Az új vármegyebérlettel korlátlanul utazhatunk a vármegye határain belül, az országbérlettel pedig az egész országban minden helyközi buszon és nem feláras vonaton.
Az egy-egy vármegye területére érvényes teljesárú bérlet csupán 9450 forintba, a diák bérlet pedig mindössze 945 forintba kerül havonta, de akkor is csak 18900, illetve 1890 forintot kell fizetned, ha a Magyarország egész területére érvényes országbérletet választod.
Az új vármegye- és országbérlet olcsó, egyszerű és korlátlan.
De igen! A 39/2010. kormányrendelet szerint a vármegye-, illetve országbérlet ára a hagyományos bérletekkel és jegyekkel egyező módon juttatható a munkába járás költségtérítéseként.
Javasoljuk, hogy egyeztess a munkáltatóddal, hiszen könnyen előfordulhat, hogy a cég számára is megtakarítást jelentenek az új bérletek!
Nem elég, a vármegyebérletet ugyanis nem lehet országbérletté alakítani, kiegészíteni.
Ha a meglevő vármegyebérleted mellett országbérlettel is szeretnél rendelkezni, azt külön kell megvásárolni.
Javasoljuk, hogy egyeztess a munkáltatóddal arról, hogy a vármegyebérlet helyett országbérletet váltson a számodra! Valószínű ugyanis, hogy az állami költségtérítés révén még az országbérlet is kedvezőbb a számára, mint a korábbi megoldás, így akár abban az esetben is csökkenhetnek a költségei, ha juttatásként immár az egész országra érvényes bérletet ad neked a vármegyebérlet helyett.
Csak a számlán. A vármegye- és országbérlet személyre szóló díjtermék, azon a munkáltató neve nem tüntethető fel. A teljesárú vármegye- illetve országbérletről azonban természetesen lehet számlát kérni a munkáltató nevére.
A munkáltatód téved. A 39/2010. kormányrendelet nemrég hatályba lépett módosítása szerint ha a munkába járáshoz a bérletet vagy menetjegyet elektronikus úton és papírra ki nem nyomtatható módon váltották meg, az elszámolás ugyanúgy lehetséges, csak a bérlet vagy menetjegy vásárlásáról kiállított elektronikus számla és a szolgáltató által ahhoz kiadott igazolás alapján történik. Javasoljuk, hogy jelezd munkáltatód felé a változást.
Az applikációban egyébként a ’Számla adatai’ menüpont alatt tudod beállítani a céged nevét, amelyre a számlát kéred.